(zleva Mrcy-gtr, Robert-drs, Viky-bass, Patrik-gtr) První stránky v kronice AGONY začali psát MRCY - guitars a VIKY - bass /oba ex MUTE CRY/ vlastní krví někdy na přelomu roku 1993/94. Brzy se našel i druhý kytarista PATRIK a bubeník ROBERT. AGONY valí klasický thrash metal a v této sestavě se v září 1995 vydávají do studia v Moravských Budějovicích, aby předvedli na svět nulté demo "FACE OF DEATH". Ale " práce" některých lidí kolem kapely odsoudila demo už předem do totální záhuby. Díky tomu AGONY procházejí první větší krizí. Tu neunese PATRIK a kapelu opouští. Krize trvá.
Průlom nastává v lednu 1996. Do kapely přichází MARTIN (keys) a RICHARD (voc) (ex MANSLAUGHTER UNION). AGONY nasávají čerstvou krev, mění obsazení a s tím i sound kapely a tvrdě makají na novém koncertním programu. Ale v polovině roku se nadějný sen rozplývá! RICHARD fuckuje kapelu a znovu se plně věnuje své životní lásce - alkoholu. MARTIN zkouší s MALFORMED THOUGHT a aby toho nebylo málo odchází z rodinných důvodů ROBERT! MRCY s VIKYM hledají nového bubeníka. Za bicí tak usedá zatím nezkušený, ale pro věc zapálený MICHAL. Koncem léta se vzpamatovává MARTIN, a do kapely se vrací. Post vocalisty obsazuje JAVOR - leč krátce a neúspěšně. Protože vrcholí přípravy prvního oficiálního dema a kapela stále nemá vocalistu, ujímá se zpěvu MRCY.Koncem listopadu 1996 AGONY konečně točí v R.S.MEGASOUND v Havlíčkově Brodě demo "THE ABANDONMENT" v sestavě: MRCY - guitars / vocal, VIKY - bass, MARTIN - keyboards, MICHAL - drums + hosté: KAMIL - violin a RICHARD - vocal. Vzniká tak osm skladeb v délce 45 minut. (zleva Michal-drs, Viky-bass, Mrcy-gtr, Martin-keys)
Začátek roku 1997 je pro AGONY ve znamení dalších personálních změn. Na post vocalisty se po půlroční pauze vrací RICHARD, Zároveň ale MICHAL přestává stačit tempu kapely a je nahrazen novým bubeníkem. Tím se stává TOMÁŠ, pro kterého jsou AGONY sice premiérou, ale do sestavy pevně zapadá. Kapela epizodně přijímá druhého kytaristu PETRA (ex EXTREME), který se záhy vrací ke svému vlastnímu projektu.
(zleva Tom-drs, Martin-keys, Richard-voc, Mrcy-gtr, Viky-bass) Kapela začíná znovu koncertovat a ve zkušebně vzniká zbrusu nový materiál. Ten je v květnu 1997 zpečetěn opět v R.S.MEGASOUND. AGONY v sestavě: MRCY - guitars, VIKY - bass, RICHARD - vocals, MARTIN - keyboards, TOM - drums + hosté: KAMIL - violin a DÁŠA - female vocals. Na světlo světa je tak v prosinci 1997 vyvržen maxisingl "...FROM RED HEAVEN" v podobě CD a MC, jemuž předcházel 7"EP "BLACK VELVET" jako split vinyl s FORGOTTEN SILENCE v říjnu 1997. Oba tituly vycházejí pod značkou OBSCENE PRODUCTION.
Další kapitola v historii kapely se otvírá počátkem roku 1998 a to nabídkou firmy SHEER RECORDS k vydání samostatného profilového alba. AGONY tedy podepisují smlouvu s novým vydavatelem, připravují nový materiál a v září 1998 se pod producentským dozorem Václava Vlachého odebírají do valtického studia PIEROT, kde se v nezměněné sestavě rodí nový opus.
Na počátku roku 1999 vychází již dlouho očekávané CD a MC "ASHES TO ASHES, DUST TO DUST", které sklidilo velicé slibné ohlasy ze strany recenzentů. AGONY s novým materiálem a novým koncertním programem koncertují na různých místech po celé ČR. V březnu 2000 AGONY přicházejí o zkušebnu a začíná se prohlubovat největší krize skupiny za celou její historii. Díky celkovému posunu vydání nahrávky, různících se nazorů na styl hudby a díky velice odlišným názorům na celkový chod skupiny se schyluje k definitivnímu konci éry AGONY. První opouští kapelu RICHARD (voc.) a během měsíce ho následují MARTIN (keys) a VIKY (bass). (zleva Tom-drs, Viky-bass, Martin-keys, Richard-voc, Mrcy-gtr)
(zleva Stanley-bass, Mrcy-gtr,voc, Tom-drs, Kristin-voc, Milan-gtr, Elvis-keys) Po letním oddechu MRCY a TOM formují zbrusu novou sestavu. Do kapely přichází STANDA (ASHELA) na post basáka. Začínají se dělat nové songy... Na konci října 2000 kapelu doplňuje dlouho očekávaný klávesák RADIM (LEHKEJ BEAT). AGONY intenzivně připravují zbrusu nový materiál, který by měl spatřit světlo světa v druhé polovině roku 2002. První koncerty v nové sestavě jsou odehrány na konci dubna 2001. Léto 2001 je ve znamení posil pro stabilní sestavu AGONY.
Na post druhé kytary nastupuje MILAN (ex ASHELA) a sestavu dokončuje KRISTÝNA (ex RETURN TO INNOCENCE) s dlouho očekávanými dívčími vokály. AGONY se připravují na nahrávku nového songu pro kompilaci Temno II, která vzniká ve studiu Miloše DODO Doležala v Žirovnici v polovině září 2001 a vychazí u nového začínajícího domáciho labelu I.F.A. RECORDS.
(zleva Tom-drs, Petra-keys, voc, Mrcy-gtr, voc, Milan-gtr, Stanley-bass)
Personální změny se nevyhnuly ani nové sestavě AGONY. Krátce po nahrání promo skladby "IN NOMINE..." opouští band KRISTÝNA a za nedlouho po ní z pracovních důvodů i ELVIS. AGONY zůstavají však nadále koncertně činní, pouze plánované vydání alba musí být o půl roku odloženo. Na podzim roku 2002 po úspěšné spulupráci s firmou I.F.A. RECORDS AGONY podepisují smlouvu na vydání druhého alba u tohoto rychle rozvíjejícího se labelu. Ke konci roku finišují přípravy na studio a v této době přichází do kapely na post klávesistky a zpěvačky v jedné osobě PETRA (HIM revival). Z časových důvodů blížícího se termínu nahrávání alba přislíbil ELVIS výpomoc při nahrávání klávesových partů. V lednu AGONY vyráží opět do osvědčeného studia Hacienda, kde pod dohledem Mistra zvuku Františka Musela, který se zároveň podílí na produkci alba, natáčí osm nových songů a jeden bonus track, skladbu z předešlého alba "SKYLINE FROM SILENCE" (version 2003). Kromě toho je nové album obohaceno i o videoklip ve formátu MPEG k songu "DOOM THEATRE", ze zřejmých důvodů pojmenován MAD THEATRE.
15.03.2003 vychází oficiálně druhé album "CALL THE RAIN" nahrané v této sestavě: MRCY - guitar & vocals, TOM - drums, STANLEY - bass & backing vocals, MILAN - guitar, PETRA - keyboards & female vocals + host: ELVIS - keyboards. AGONY se chystaji na jarní RAIN TOUR, na kterém je bude doprovázet domácí black metalová smčka MATER MONSTIFERA, na různých místech ČR, ale i na pár akcí na Slovensku a v sousedním Rakousku se skupinou HELLEXPERIENCE.
Ihned po vydání alba se AGONY vydávají na Rain Tour a účastní se hraní na čtyřech domácích renomovaných letních festivalech. Po sérii těchto koncertů dochází k výměně na postu bicmena, odchází Tomáš a na jeho místo nastupuje ambiciózní bubeník Fery, který kromě AGONY usedá za bicí i v kapele Sorrow. Další černý podzim v historii nastal, když opět band přichází o zkušebnu a během měsíce se přesouvá zkoušet do sklepů jednoho hotelu. "Držte prosím pěsti, ať už je to konečně poslední místo a nemusíme stále někam kočovat..." Zároveň už se naplno připravují zbrusu nové skladby, které absolutně škrtají dlouho přilepovanou škatulku doom. "Připravte se na nový, podstatně rychlejší útok na vlnách melodického death metalu!!!!"

 

banner Allmetal System