"Face Of Death" "Face Of Death" MC (Inssania record)
songy:
Inner Insanity, Out Of Life, Dying Heart, Bad Religion, Euthanasia, Interment Alive, Léthe (instrumental)
sestava:
Mrcy - guitar, voc., Viky - bass, P.A.T. - guitar, Rob - drums
nahráno: 8.9. - 13.9.1995 PS Studio Moravské Budějovice,
produkce: Pavel Szabó & Agony,
datum vydání: říjen 1995
 
Ranná tvorba AGONY na demosnímku "Face Of Death" se nese v duchu mixu syrového thrash metalu a melodického death metalu. Bohužel, díky minimálním prostředkům, bylo toto demo nahráno v naprosto nevyhovujícím amatérském studiu, takže jeho výsledná zvuková podoba velmi špatné kvality. Další problém představoval vydavatel, který oficálně vydal jen dvě desítky kazet a svými sliby připravil kapelu o část jejich financí. Proto nebylo téměř vůbec šířeno (pouze kopírováním) a díky následnému stylovému vývoji nebylo samotnou kapelou považováno za oficiální nahrávku AGONY, tudíž tedy nulté demo bez jakýkoliv ohlasů a recenzí.
 
"The Abandonment" "The Abandonment" MC (Self produced)
songy:
Rest In(tro) Peace, F.T.F.T.D., Believer, Purification Of Soul, Immortal, Skyline From Silence, The Abandonment, Quo Vadis (...In Sleep) - 43:13 min
sestava:
Mrcy - guitar, voc., Viky - bass, Martin - keys, Michal - drums
hosté: Kamil - violin, Richard - voc
nahráno: 18.11. - 24.11.1996 R.S. Megasound (Havlíčkův Brod)
produkce: Agony datum vydání: 16.12.1996
 
Po několika personálních změnách dávají AGONY dohromady nové skladby, které jsou zřejmým odklonem od předcházející tvorby a je na nich patrný vliv doom metalu a výrazné melodičnosti. Jsou zachyceny na demu "The Abandonment", jenž je první skutečnou nahrávkou AGONY. Kapela si tuto kazetu vydává ve vlastní režii a vzbuzuje tak, opravdu povedeným a dobrým materiálem, zaslouženou pozornost na domácí undergroundové scéně.
 
"Black Velvet" "Black Velvet" split 7"EP (Obscene prod.)
songy:
Black Velvet part I, Black Velvet part II
sestava:
Mrcy - guitar, Viky - bass, Martin - keys, Tom - drums, Richard - voc
host: Kamil - violin,
nahráno: 19.5. - 20.5.1997 R.S. Megasound (Havlíčkův Brod)
produkce: Agony datum vydání: srpen 1997
 
Split EP je "ochutnávkou" z nového materiálu, který spatří světlo světa na konci roku v podobě MCD u OBSCENE PROD.. S nápadem umístit jednu skladbu novou skladbu na 7" EP s proslavenými Forgotten Silence, přišel sám vydavatel. AGONY se nápad líbil, a protože v té době nahrávali materiál pro MCD, pořídili i záznam úplně nové skladby "Black Velvet", která je zde doplněna klávesovým intrem (part I).
 
"...From Red Heaven" "...From Red Heaven" MCD/MC (Obscene prod.)
songy:
The Scream Of Angels, When Moon's Dying..Your Beauty Fades, Losing Eternity, Under A Killing Dark Sun, Dirge Of Fallen Gods - 19:13 min
sestava:
Mrcy - guitar, Viky - bass, Martin - keys, Tom - drums, Richard - voc
hosté: Kamil - violin, Dáša - voc
nahráno: 18.5. - 25.5.19'97 R.S. Megasound
produkce: Agony & Megasound datum vydání: 18.12.1997
 
Opět v pozměněné sestavě nahrávají AGONY nové skladby, na kterých je patrný zřetelný vývoj od dema "The Abandonment". Kapela se zlepšila jednoznačně po kompoziční stránce a daleko více a lépe pracuje s jednotlivými pocity a emocemi. AGONY nacházejí stále více svojí vlastní charakteristickou tvář a hudba na tomto MCD je toho nejlepším důkazem. Kapela je po vydání této nahrávky zařazena mezi nejlepší tuzemské kapely.
 
"Ashes To Ashes, Dust To Dust" "Ashes To Ashes, Dust To Dust" CD/MC (SHEER records)
songy:
Introduction, Trilogy Of Doom: I. Chapter Of Blood, II. Chapter Of Destiny, III. Chapter Of Salvation, Skyline From Silence, Autos Da Fé, Black Velvet, Darkness, Sadness & Pain (the fadeless), In The Army Now - 44:15min
sestava:
Mrcy - guitar, Viky - bass, Martin - keys, Tom - drums, Richard - voc
hosté: Kamil - violin, Dáša - voc
nahráno: 5.9 - 18.10.1998 studio Pierot, Mediatech
produkce: Jan Andrle & Václav Vlachý datum vydání: 27.2.1999
 
Prvním dlouhohrajícím albem se otvírá nová kapitola v životě skupiny. "ASHES TO ASHES..." odráží přesně současnou tvář AGONY, přestože přináší i dvě starší skladby. Nový materiál je daleko extrémnější a dravější než cokoliv, co kapela v minulosti dělala - přesto si ponechává základní prvky typické pro sound AGONY.
 
"In Nomine..." "In Nomine..." (Self produced PROMO STUFF)
song:
In Nomine...- 3:39 min
sestava:
Mrcy - guitar & voc., Tom - drums, Stanley - bass & voc., Elvis - keys, Milan - guitar, Kristin - female voc.
 
nahráno: 15.9.2001 Studio Hacienda
produkce: František Musel & AGONY
 
Song "in Nomine..." nahraný v nové sestavě byl určen pro promo účely a byl nahrán pro chystanou kompilaci firmy I.F.A records s názvem TEMNO II, které obsahuje skladby tuzemských i zahraničních kapel. Nový sound, nový styl, to vše předesílá vznik druhého dlouhohrjícího alba, které bude vydáno po podepsání smlouvy u firmy I.F.A records.
 
"Call The Rain" "Call The Rain" CD (I.F.A. records)
songy:
From Dusk Till Dawn, Doom Theatre, 4 U, Winter Flower, Dream Way, In Nomine..., Last Wish, Call The Rain, bonus track: Skyline From Silence (version 2003), Mad Theatre (MPEG) - 33:00min
sestava:
Mrcy - guitar & voc., Tom - drums, Standa - bass, Milan - guitar, Petra - keys, female voc.
hosté: Elvis - keys
nahráno: leden 2003 Studio Hacienda produkce: František Musel & AGONY
mastering: Miloš Dodo Doležal datum vydání: 15.3.2003
 
Druhé dlouhohrající album ukazuje určitý odklon od doom metalu a svou dravostí, rychlostí a zbrusu novým soundem boří hranice mezi různými hudebními styly. Kdo očekával pokračování alba Ashes, nalezne zde pro Agony typické melodické postupy, které jsou provázány různými barvami hlasů a aranží. Bonusem tohoto CD je skladba z Ashes To Ashes "Skyline From Silence" i videoklip ke druhé skladbě s názvem Mad Theatre. Vše s dokonalým čistým a velmi hutným zvukem, pod taktovkou mistra zvuku Františka Musela a výborným masteringem Miloše Dodo Doležala.
 
"My Turn To Die" "My Turn To Die" CD (I.F.A. records)
songy:
Whatever Shall I Do, ...Alone, The Mirror Of The Night, Sometimes, Endless Remorses,
Stronger Than You, Welcome To My Empire, My Turn To Die, Black Rose, Outro - 39:44min
sestava:
Mrcy - guitar & voc., Stanley - bass & voc., Milan - guitar,
Petra - keyboards & voc., Fery - drums
 
nahráno: listopad 2004 Studio Hacienda produkce: František Musel & Mrcy
mastering: Miloš Dodo Doležal datum vydání: 17.12.2004
 
Třetí dlouhohrající album naprosto boří hranice všech stylů a snad právem ho lze zařadit mezi melodický death metal. Svou rychlostí odkrývá doposud neznámou tvář Agony. Ještě perfektněji propracovaný sound ze studia Hacienda a opět výborný mastering. Dravost, rychlost a melodika, těmito třemi slovy lze charakterizovat nejnovější album, které opět vychází u tuzemského labelu I.F.A. records . ENJOY!!!
 
banner Allmetal System